Uçaklı Ayder Yaylası 10. Kardan Adam Festivali Turu – Karadeniz Turları

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 3 gün

Uçaklı Ayder Yaylası 10. Kardan Adam Festivali! Türkiye’nin yeşil cenneti Karadeniz’i kış mevsiminde keşfetmeye gidiyoruz! Pegasus Havayolları ile 2 gece 3 gün süren ve 2 gece Ayder Yaylası’nda konaklayacağımız turumuzu kaçırmayın! Trabzon, Ayasofya Camii, Atatürk Köşkü, Uzungöl, Ayder Yaylası, Rize Kalesi’ni de göreceğiz!

Cuma sabahı İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan başlayan Karadeniz turları programımız, Pazar gecesi Trabzon’dan İstanbul’a uçarak son buluyor. Arada geçen 3 günü dolu dolu aktivitelerle geçirip Kardan Adam Festivali etkinliklerine katılacaksınız. Kayaktan kartopu savaşlarına kadar eğlenceli anlar sizi bekliyor! Doğu Karadeniz’in her noktasına lüks otobüs ve minibüslerle gidip, unutamayacağınız tatil deneyimini yaşamak için Karadeniz turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Karadeniz turları için tıklayın »

*

Alternatif Turlar

Bu Karadeniz turunun 4. Gününde, Batum’a gitmek istemezseniz, Zilkale yürüyüşü, isterseniz de Fırtına deresinde heyecan dolu dakikalar yaşayacağınız rafting turuna katılabilirsiniz.
Detay

*

Tur Tavsiyeleri

Karadeniz turu süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Medeniyetlerin beşiği, binlerce yıl yüzlerce topluluğa ev sahipliği yapmış, kültür merkezi GAP şehirlerine unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen GAP Turları fırsatlarından yararlanın!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

Tam bir açık hava müzesi, mağara evleri, bozkır manzarası, mistik coğrafyası, dünyaca ünlü peri bacaları, vadileri ve kanyonları ile Kapadokya sizi bekliyor! Anadolu’nun bu eşsiz yöresini tanımak için Kapadokya Tur fırsatlarını kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Ulaşım

UÇAKLI AYDER YAYLASI 10. KARDAN ADAM FESTİVALİ

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

2 GECE 3 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

1. GÜN (27 OCAK CUMA): TRABZON – SERA GÖLÜ – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – KAZAZİYE SANATI – OF -SÜRMENE – MEMİŞAĞA KONAĞI – ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – AYDER – FIRTINA VADİSİ – TARİHİ OSMANLI KÖPRÜLERİ – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA DERESİ

Değerli misafirlerimiz, 03.50 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü, 04.40 Yenibosna Airport Avm Önü (Koçtaş Karşısı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı), 05.10 Harbiye Orduevi Karşısı Cumhuriyet Caddesi’den, 05.40’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu için sizleri alarak servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ileuçağımıza c/in işlemlerimi yapıyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 06.00‘da Pegasus Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.40 da hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul – Trabzon uçağı ile hareket ediyoruz. Karadan Adam Festivali Turu için Trabzon’da bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra Trabzon’da son dönemlerde önemi artan halk tarafından daha da bilinmeye başlanan Sera Gölü’ne hareket ediyoruz. Kahvaltı (ekstra) için mola veriyoruz. Mola sonrasında Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’u gezmeye başlıyoruz. Uçaklı Ayder yaylası turu ile ilk olarak 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş, günümüzde ise son Bakanlar Kurulu kararı ile Cami olarak kullanılmakta olan Pontus Devletinin önemli eserlerinden birisi Ayasofya’yı geziyoruz. Ayder Yaylası turu rehberimizin yapacağı anlatımları dinledikten sonra Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Karadeniz Ayder yaylası turu ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Karadeniz yaylalar turu Atatürk Köşk’ü gezimizin sonrasında, Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Türk ve Rum mimarisinin bu ortak şaheserinde çekeceğimiz muhteşem fotoğrafların ardından Karadeniz’in en güzel vadilerinden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz.

Fırtına Vadisi’nde ilk olarak Uçaklı Karadeniz turları öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığın tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında ise Fırtına Deresi’ni takip edip kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yeşilin binbir tonunu içinde barındıran ve bu gece konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz ve Ayder Yaylası gezimize başlıyoruz. Kardan Adam Festivali Turu ile burada Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri gördükten sonra, yaylada vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu yemek sonrasında ise muhteşem bir Tulum Horonu gösterisi sizleri bekliyor olacak.

Sabah Kahvaltısı: Sera Gölü: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Yöresel Serpme Kahvaltı.(Ekstra)

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Kırmızı Benekli Alabalık, Muhlama, Laz Böreği. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu ücretine dâhildir.

Konaklama: Nehirim Otel, Sis Otel / Ayder Yaylası / RİZE

Rota:Trabzon İçi (15 km), Trabzon – Sürmene (40 km), Sürmene – Ardeşen (70 km), Ardeşen – Ayder Yaylası (55 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

2. GÜN (28 OCAK CUMARTESİ): AYDER YAYLASI 10. KARDAN ADAM FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ

Değerli misafirlerimiz, Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu ile Karlar altındaki Ayder Yaylası manzarasında uyanıyoruz. Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 10. Karadan Adam Festivali kapsamında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Karlar üzerine kurulan sahnede yöresel sanatçıların vereceği konsere eşlik edeceğiz. Uçaklı Ayder yaylası turu ile yaylanın her köşesinde çalan, Tulum eşliğinde karlar üzerinde horon oynamayı da unutmuyoruz.  Belki de hep birlikte, Kardan adam yapma yarışması ve festivalin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi olan ve özel olarak oluşturulmuş kayak pistinde; şişme deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, yüzme simidi, lastik şamyel ile karda kayarak, Lazbord etkinliğine katılacağız. Karadeniz Ayder yaylası turu akşam havai fişek ve meşaleli kayak gösterilerini izleyip, fotoğraf makinamız ile birbirinden güzel anları yakalayabilirsiniz. Konaklama Karadeniz yaylalar turu otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Ayder Yaylası: Rehber Tavsiyesi: Barbekü Hamsi, Sucuk Ekmek (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Kardan Adam Festivali Turu ücretine dâhildir.

Konaklama: Nehirim Otel, Sis Otel / Ayder Yaylası / RİZE

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 0

3. GÜN (29 OCAK PAZARTESİ): RİZE – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – RİZE KALESİ – RİZE BOTANİK BAHÇESİ – UZUNGÖL – SOLAKLI DERESİ – TRABZON – BOZTEPE – AKÇAABAT KÖFTESİ

Değerli misafirlerimiz, Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu ile bu sabah muhteşem bir doğada güne uyanıyoruz. Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize’yi gezmeye başlıyoruz. Rize Bezinin Dünya’ya nam salmış olan bezlerini tanımak için Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Uçaklı Ayder yaylası turu ile burada Rize Bezi yapımı hakkında bilgi alıp, Rize Bezi dokuyan hanımlarla fotoğraf çektirdikten sonra, Rize şehir merkezine varıyoruz.  Rize merkezde kısa bir turun ardından Rize’yi bir de kuşbakışı seyretmek ve Rize Çayını tatmak için Rize Botanik Parkına veya Rize Kalesine çıkıyoruz. Botanik Bahçe ya da Kale gezimizin ardından, Trabzon’un meşhur ilçesi Of’tan da geçerek Solaklı Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Ayder Yaylası turu ile vadi bizleri Karadeniz’in kart postallarına malzeme olan bölgesi olan Uzungöl’e çıkaracak. Haldizen Deresi’nin önünün alüvyonlarla kesilmesi sonucunda oluşmuş olan Karadeniz’in simgesi Uzungöl’de kısa bir gezinti yapıp güzel fotoğraflar çekebilir, yöre insanıyla hoş sohbetlere katılabilirsiniz. Alacağımız Karadeniz Ayder yaylası turu öğle yemeğinin ardından yolumuz bizi yeniden Trabzon’a çıkarıyor. Trabzon merkezde yapacağımız şehir turumuzun ardından, Trabzon Boztepe’sine çıkarak şehri bir de yukarıdan fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Günün yorgunluğunu burada attıktan sonra Uçaklı Ayder yaylası turu akşam yemeğimizi yine yörenin önemli tatlarından olan Akçaabat Köftesi’ni yiyerek turumuzu sonlandırıyoruz. Yemek sonrasında Trabzon Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’na ait 21.00’da kalkacak olan Trabzon – İstanbul Sabiha Gökçen uçağına c / in işlemlerimizi yaptırarak İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka organizasyonda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu etkinliğinde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Şeflerin Yeri Restaurant:Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Akçaabat Köftesi, Kuymak, Kaygana, Etli Bulgur Pilavı, Laz Böreği, Alabalık, Saç Kavurma, İspir Fasulyesi. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Körfez Metin: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Akçaabat Köftesi, Hamsi Kuşu, Kaygana, Piyaz, Ayran. (Ekstra)

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota:Ayder Yaylası – Rize (84 km),Rize İçi (22 km), Rize – Uzungöl (90 km), Uzungöl – Trabzon (95 km), Trabzon İçi (35 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 326 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 506 km

Karadeniz Otelleri – Konforlu Konaklama İmkanı

  • Ayder Yaylası Nehirim Otel
  • Ayder Yaylası Sis Otel

Karadeniz Ulaşım – Konforlu Otobüs ve Minibüsler

Ulaşım MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* Tur Güvencesi
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri
* Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali Turu Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Müze Giriş Ücretleri

İade ve İptal Durumları


Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.