Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu – Karadeniz Turları

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 10 gün

Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu! Kimlik ile Batum’a geçebileceğiniz, Borkça, Karagöl’ü, Sivas’ı, Erzincan’ı, Kars’ı, Ani Harebeleri’ni, Erzurum’u, Ovit’i, İkizdere’yi, İspir’i, Zilkale’yi göreceğiniz Eskişehir Karadeniz turu sizi bekliyor!

Amasya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Artvin, Hopa, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Batum güzergahında ormanların ve tarihi güzelliklerin sizi karşılayacağı bir tura hazır olun! Yeşil ve mavinin birbirine karıştığı Karadeniz’deSümela Manastırı, Ayder Yaylası, Uzungöl, Sürmene de cabası! 9 gece 10 gün 8 gece otel konaklaması olan ve her hafta Cuma akşam hareketle muhteşem bir gezi sizi bekliyor! Eskişehir çıkışlı Karadeniz turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Karadeniz turları için tıklayın »

*

Alternatif Turlar

Bu Karadeniz turunun 4. Gününde, Batum’a gitmek istemezseniz, Zilkale yürüyüşü, isterseniz de Fırtına deresinde heyecan dolu dakikalar yaşayacağınız rafting turuna katılabilirsiniz.
Detay

*

Tur Tavsiyeleri

Karadeniz turu süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Medeniyetlerin beşiği, binlerce yıl yüzlerce topluluğa ev sahipliği yapmış, kültür merkezi GAP şehirlerine unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen GAP Turları fırsatlarından yararlanın!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

Tam bir açık hava müzesi, mağara evleri, bozkır manzarası, mistik coğrafyası, dünyaca ünlü peri bacaları, vadileri ve kanyonları ile Kapadokya sizi bekliyor! Anadolu’nun bu eşsiz yöresini tanımak için Kapadokya Tur fırsatlarını kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Ulaşım

ESKİŞEHİR ÇIKIŞL KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

9 GECE 10 GÜN 8 GECE OTEL KONAKLAMASI

1. GÜN (CUMA HAREKET): Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu sizleri 23.30 Eskişehir Cengiz Topel Caddesi Çarşı Polis Karakolu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN (CUMARTESİ): HATTUŞAŞ ANTİK KENTTİ – AMASYA – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – HAZERANLAR KONAĞI – MUMYALAR MÜZESİ – ÇAKALLAR TEPESİ – TOKAT

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu araç ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah 07.30 – 08.00 saatleri arasında Sungurlu’da vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Anadolu’nun en eski medeniyeti Hititler’in başkenti Hattuşa’ya gidiyoruz. Çok geniş bir alana yayılmış olan Hattuşaş Kentinde Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Kral Kapısı ile Büyük Tapınak ve Saray Binalarından sonra, bin tanrılı Hititlerin enönemlitapımmerkeziolan Yazılıkaya Açık Hava Mabedi’ni görüyoruz.  Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile Hattuşa gezimizin ardından Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’daki gezimize, 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Eskişehir çıkışlı Batum turu programında Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesi’ni geziyoruz. Buradan sonra Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Eskişehir Karadeniz turu içinde İlhanlılar Döneminden kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Amasya’nın en yeni müzesi olan Ormancılık Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. Eskişehir Batum turu öncesinde son olarak da Amasya’nın tepeden görüntüsünü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesi’ni ziyaret ediyoruz. Amasya panoramik şehir turu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Amasya Lalehan Restoran, Apple Palace Hotel, Hancıbey Restaurant: Toyga Çorbası, Salata, Bakla Dolması, Keşkek (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Apple Palace Otel / AMASYA ya da Grand Ali’n Otel / Turhal / TOKAT

Mola Tesisleri:Sivrihisar Başkent Tesisleri, Sungurlu Mavi Ocak Tesisleri

Rota:Eskişehir – Ankara (240 km) Ankara – Amasya (330 km) Amasya – Tokat (112 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 682 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

3. GÜN (PAZAR): TURHAL – TOKAT – SAAT KULESİ – TOKAT MÜZESİ – MEVLEVİHANE – ÇAMLIBEL – SİVAS – GÖK MEDRESE – ULU CAMİİ – BÜRÜCİYE MEDRESESİ – TAŞHAN – SİVAS KONGRE BİNASI – ERZİNCAN – BAKIRCILAR ÇARŞISI – AŞKALE – ERZURUM

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Turhal üzerinden Tokat’a ulaşıyoruz. Tokat’ta sırasıyla, Tokat Müzesi (Gök Medrese), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile Çamlıbel ve İhsaniye üzerinden Cumhuriyet Kenti Sivas’a varıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız olacak. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest vaktin sonrasında yolumuz bizi Erzincan’a çıkaracak. 1990 Depremi sonrasında yeniden kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan’da, bakırcılar çarşısında kısa bir molamız olacak. Eskişehir çıkışlı Batum turu ile serbest vakit sonrasında Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Refahiye Esadaş Tesislerinde Serbest Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Dedeman PalandökenPolat Renaissance Otel, Palan Otel / Palandöken / ERZURUM

Rota:Tokat – Sivas (101 km) Sivas – Erzincan (241 km) Erzincan – Erzurum (191 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 533 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

4. GÜN (PAZARTESİ): ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – YAKUTİYE MEDRESESİ – OLTU TAŞI ATÖLYESİ – AZİZİYE TABYALARI – ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ – KARS – SARIKAMIŞ – KARS KALESİ – KÜMBET CAMİİ – ARPAÇAY – ANİ ANTİK HAREBELERİ – MENUÇEHR CAMİ – KARS

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’nin üzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Eskişehir Karadeniz turu sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyor, Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 Havireler Kilisesi), Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Eskişehir Batum turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ye Gör Restaurant: Cağ Kebap (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama:  Simer Otel, Grand Ani Otel, Katerina Sarayı Otel /  KARS, Habitat Otel / Sarıkamış

Rota:Erzurum İçi (10 km) Erzurum – Kars (207 km) Kars – Ani (41 km) Arpaçay – Kars (41 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 299 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

5. GÜN (SALI): ARDAHAN KALESİ – KURA ÇAYI – YAVUZKÖY VE YALNIZÇAM YAYLASI – LAŞET VADİSİ – ŞAVŞAT KARAGÖL – ARTVİN – ATATÜRK HEYKELİ – BORÇKA – HOPA

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Ardahan Kalesini gördükten sonra manzarasıyla sizleri büyüleyecek muhteşem bir yolculuğa başlıyoruz. Kura Çayı’nı görerek 2500 metredeki Yavuzköy ve Yalnızçam Yaylalarını ve Laşet Vadisi’ni görüyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu devamında Şavşat’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz minibüslerimizle hayatımızda görebileceğimiz en muhteşem manzaralardan olan Şavşat Karagöl’e ulaşıyoruz. Şavşat Deresi’nin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Kendinizi doğayla baş başa bırakabilecek yeterli serbest vakit sonrasında, Karadeniz’in ve belki de Türkiye’nin en ilginç şehri Artvin’e ulaşıyoruz. Eskişehir çıkışlı Batum turu Artvin şehir merkezi turumuzu yapıyoruz. Burada Dünyadaki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E ait en büyük heykeli panoramik olarak gördükten sonra, Borçka’ya ulaşıyoruz. Sınır bölünmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden (Camili – Düzenli – Efeler – Kayalar – Maral – Uğur) oluşan Artvin’in ilçesi Borçka, en son Benim İçin Üzülme dizisineev sahipliği yapmıştır. Borçka’da yapacağımız panoramik gezinin ardından Hopa’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Eskişehir Karadeniz turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Borçka Ekmek Teknesi Restaurant: Yöresel Ev Yemekleri (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Heyamo Otel, Terzioğlu Otel, Sarp Otel, Peronti Otel / Hopa/ ARTVİN

Rota:Sarıkamış – Ardahan (120 km) Ardahan – Artvin (94 km) Artvin – Hopa (51 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 265 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

6. GÜN (ÇARŞAMBA): PAKET FİYATA DÂHİL BATUM TURU – GONİO (APSAROS KALESİ ) – ÇORUH NEHRİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – LİMAN – MERYEM ANA KATEDRALİ – ORTA CAMİİ – AVRUPA MEYDANI – POSEİDON ANITI – SARP BÖLGESİ

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,  Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Apsaros Kalesi’nin muhteşem surları hemen girişte bizleri selamlıyor. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar uzanıp, kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Şehir merkezine ulaştıktan sonra, Doğu’nun Las Vegas’ı olarak adlandırılan Batum’u gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde güzel bir yürüyüş turu bizleri bekliyor. Eskişehir çıkışlı Batum turu ile bu yürüyüşte Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Eskişehir Batum turu ile Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerini yapıp adını duyunca bile heyecanlandığımız Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Karadeniz Batum turu ile burada ilk olarak Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından,

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

1.Seçenek: Eskişehir çıkışlı Batum turu ile Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görerek Fırtına Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye gidiyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zilkale’de geçireceğimiz zaman sonrası Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi’nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Karadeniz Batum Turu Ekstra Kişi Başı 35 TL

2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG. Ekstra Kişi Başı 50 TL
Eskişehir Batum turu Seçenekli gezilerimizin ardından, Fırtına Deresi’ni takip ederek önce ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e, ardından da yayların sultanı Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek, Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası vereceğiz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Karadeniz Batum turu ile Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp, yöre insanlarıyla keyifli ve bol kahkahalı sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşarak Ayder Yaylası’ndaki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz muhteşem tulum gösterilerinin yapıldığı mekânlara gidebilirler. Eskişehir Batum turu rehberimize danışabilirsiniz.

NOT:Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) Eskişehir Batum turu ile seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 16 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri: Kırmızı Benekli Alabalık, Muhlama, Laz Böreği (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Sis Otel, Nehirim Otel, Haşimoğlu Otel / Ayder Yaylası / RİZE

Rota:Hopa – Sınır Kapısı (17 km) Sarp – Batum (14 km) Batum İçi Gezisi (30 km) Batum – Ayder (112 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 173 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

7. GÜN (PERŞEMBE): RİZE KALESİ – BOTANİK BAHÇE – RİZE BEZİ – UZUNGÖL – HALDİZEN DERESİ – TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – TELKARİ ATÖLYESİ – MAÇKA

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize şehir merkezine varıyoruz.  Rize merkezde yapacağımız kısa bir turun ardından Rize’yi bir de kuşbakışı seyretmek ve Rize Çayını tatmak için Rize Botanik Parkına veya Rize Kalesine çıkıyoruz. Botanik Bahçe ya da Kale gezimizin ardından, tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in kart postallarına malzeme olan Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. Yüksek Kaçkar Yaylaları programımız kapsamında, Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Eskişehir Batum turu ile yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra – Yaylaönünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Havanın sisli olması durumunda ise Demirkapı ve Haldizen Yayla gezileri gerçekleştirilecektir.  Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız ve öğle yemeğinizi almanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Eskişehir çıkışlı Batum turu serbest vakit sonrasında, Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp, Sürmene’ de bulunan Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Burada Çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi’ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memişağa Konağı’nı geziyoruz ve burada yöresel bal, peynir, tereyağı vb. yöresel doğal ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz.  Eskişehir Batum turu Türk ve Rum mimarisinin bu ortak şaheserinde çekeceğimiz muhteşem fotoğrafların ardından Trabzon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Uzungöl Şeflerin Yeri Restaurant: Alabalık, Saç Kavurma, İspir Fasulyesi (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama:Büyük Sümela Otel Maçka ya da Hıdırnebi Yayla Kent / Akçaabat / TRABZON

Rota:Ayder – Rize (70 km) Rize İçi (10 km) Rize – Trabzon (75 km) Trabzon İçi (20 km) Trabzon – Maçka (26 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 201 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

8. GÜN (CUMA): ALTINDERE MİLLİ PARK – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON – GİRESUN – GİRESUN KALESİ – GİRESUN ADASI – FINDIK ATÖLYESİ – ORDU – BOZTEPE

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Maçka’dan geçerek Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde âdeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastır’ı mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile 1250 mt yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. (Sümela Manastırı’nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Eskişehir çıkışlı Batum turu gezilerimiz sonrasında kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaştığımızda, yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi’ni geziyoruz. Giresun’dan ayrılırken sağ tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz. Ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Eskişehir Karadeniz Turu programıyla Ordu’ya giderken Karadeniz Fındığının tadına bakıp alışveriş yapabileceğimiz bir noktada mola verdikten sonra Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan “ Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Boztepe gezimiz sonrasında akşam saatlerinde Ordu’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Eskişehir Batum turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Körfez Metin Restaurant: Akçaabat Köftesi, Kaygana, Saray Burma Tatlısı (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Hilton Otel, Anemon Ordu / ORDU

Rota:Maçka – Sümela (14 km) Sümela – Trabzon (40 km) Trabzon – Giresun (155 km) Giresun – Fatsa (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 273 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

9. GÜN (CUMARTESİ): ORDU – SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ATATÜRK ANITI – SİNOP – LİMAN – TARİHİ HAPİSHANE – KASTAMONU – ILGAZ DAĞI – KURŞUNLU – TERMAL HAVUZ

Değerli misafirlerimiz, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Samsun’a hareket ediyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun’a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu gördükten sonra Gerze – Yakakent üzerinden Sinop’a hareket ediyoruz. Ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turu ile küçük ve şirin bir olan Sinop’ta Maket Gemi Yapım Atölyeleri, liman, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop Limanda öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta Boyabat ezmesi ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın. Sinop gezimizi tamamladıktan sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Eskişehir çıkışlı Batum turu programıyla Karaçomak Deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği örnek mücadeleden sonra “Şehitler Diyarı” adıyla anılır olmuş. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı’nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı’nı gezdikten sonra İsmail Bey Külliyesi’ni panoramik olarak görüp Kurşunlu’ya varıyoruz. Kurşunlu Termal Otel’de konaklama olması durumunda, 24 saat açık olan Termal Havuzlarımızdan yararlanmayı sakın unutmayın. Eskişehir Karadeniz turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı: Meşhur Sinop Mantısı (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kurşunlu Termal Otel / Kurşunlu / ÇANKIRI, Safranbolu Çelikpalas / SAFRANBOLU

Rota:Giresun – Ordu (47 km) Ordu İçi (11 km) Ordu – Samsun (165 km) Samsun İçi (14 km) Samsun – Sinop (166 km) Sinop İçi (11 km) Sinop – Kastamonu (184 km) Kastamonu – Kurşunlu (102 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 700 Km

Otele Giriş Saati: 20.00

10. GÜN (PAZAR): 

SAFRANBOLU – CİNCİ HAN – SAFRANBOLU LOKUMU – BAKACAK TEPESİ AMASRA – MEŞHUR AMASRA SALATASI VE BALIĞI

Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarihi Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müzesi), Pazar Yeri, Yemeniciler Çarşısı, Köprülü Camii, Güneş Saati, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akça Su Kanyonu, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı gezilerimizin ardından meşhur Safranbolu Lokumlarından alıyor ve Safranbolu’dan Amasra’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Eskişehir Karadeniz turu ile Karadeniz’in en güzel sahil kasabalarından biri olan Amasra’ya varmadan önce Bakacak Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Burada Fatih’in Lala’sına söylediği meşhur sözü de andıktan sonra kente varıyoruz. Öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Sorma Gir Kapısı, Tek Göz Köprüsü, Fatih Cami, Tarihi Sokaklar, Seyir Terası, Kilise Mescidi gezileri sonrasında Çekiciler Çarşısında verdiğimiz serbest zamanın ardından bu güzel şehirden ayrılıp, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Eskişehir’e varıyor ve bir başka Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar Turu organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacak Olup, Eskişehir Çıkışlı Karadeniz Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği:Amasra Mavi Yeşil Restaurant: Sınırsız Günün Balığı, Meşhur Amasra Salatası (Ekstra)

Akşam Yemeği:Yolda Durulacak Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT! DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota:Kurşunlu – Safranbolu (77 km) Safranbolu – Amasra (110 km) Amasra – Eskişehir (335 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 572 Km

Toplam Tur Mesafesi: 3633 Km

Eskişehir’e Varış Saati: 23.30

Karadeniz Otelleri – Konforlu Konaklama İmkanı

Amasya Apple Palace Otel
Tokat Grand Ali’n Otel
Erzurum Dedeman Palandöken
Erzurum Polat Renaissance Otel
Erzurum Palan Otel
Kars Simer Otel
Kars Grand Ani Otel
Kars Katerina Sarayı Otel
Sarıkamış Habitat Otel
Artvin Heyamo Otel
Artvin Terzioğlu Otel
Artvin Sarp Otel
Artvin Peronti Otel
Rize Sis Otel
Rize Nehirim Otel
Rize Haşimoğlu Otel
Büyük Sümela Otel Maçka
Akçaabat Hıdırnebi Yayla Kent
Ordu Hilton Otel
Ordu Anemon Ordu
Çankırı Kurşunlu Termal Otel
Safranbolu Çelikpalas

Karadeniz Ulaşım – Konforlu Otobüs ve Minibüsler

Ulaşım MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* Tur Güvencesi
* Açık Büfe 8 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 8 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri
* Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Eskişehir Çıkışlı Uzun Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Müze Giriş Ücretleri

İade ve İptal Durumları


Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.