Tatilman Öneriyor!

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu – Karadeniz Turları

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 4 gün

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu! Amasya, Giresun, Ordu, Samsun gibi Karadeniz’in tarih kokan noktalarını göreceğimiz, Boztepe’ye ve Kümbet yaylasına çıkacağımız doğa ile iç içe Karadeniz turları için yerinizi hemen ayırtın!

3 gece 4 gün 2 gece otel konaklaması olan ve yayla otellerinde kalma ayrıcalığı tanıyan Karadeniz Doğa ve Tarih Turu ile Karadeniz kentlerini baştan sonra keşfedecek, daha önce hiç görmediğiniz güzellikteki manzaralarla, yeşillik ve maviliklerle karşılaşacaksınız. Yaylalardan kalelere, ormanlardan şelalelere muhteşem bir doğa sizi bekliyor. Karadeniz’in her noktasına lüks otobüs ve minibüslerle gidip, unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Karadeniz turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Karadeniz turları için tıklayın »

*

Alternatif Turlar

Bu Karadeniz turunun 4. Gününde, Batum’a gitmek istemezseniz, Zilkale yürüyüşü, isterseniz de Fırtına deresinde heyecan dolu dakikalar yaşayacağınız rafting turuna katılabilirsiniz.
Detay

*

Tur Tavsiyeleri

Karadeniz turu süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Medeniyetlerin beşiği, binlerce yıl yüzlerce topluluğa ev sahipliği yapmış, kültür merkezi GAP şehirlerine unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen GAP Turları fırsatlarından yararlanın!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

Tam bir açık hava müzesi, mağara evleri, bozkır manzarası, mistik coğrafyası, dünyaca ünlü peri bacaları, vadileri ve kanyonları ile Kapadokya sizi bekliyor! Anadolu’nun bu eşsiz yöresini tanımak için Kapadokya Tur fırsatlarını kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Ulaşım

KARADENİZ YAYLALAR VE TARİH TURU

3 GECE 4 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

1. GÜN HAREKET (GECE YOLCULUĞU):

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK Otoparkı)
22.00 BJK Yıldız Camii Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.15 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mc Donald’s
00.15 İzmit Asya Otel karşısından katılacak misafirlerimizle, Gerede, Tosya, Çerkeş üzerinden ikramlar eşliğinde Amasya’ya hareket. Karadeniz Doğa ve Tarih Turu başlıyor.

2. GÜN: AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI-MUMYALAR MÜZESİ- FERHAT İLE ŞİRİN- YALI BOYU- ŞEHZADELER PARKI- YEŞİLIRMAK- İKİNCİ BEYAZİD KÜLLİYESİ – ŞEBİNKARAHİSAR – TAMZARA – KUMBET

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu ile sabah erken saatlerde alacağımız Kahvaltının ardından Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya girerken elmasıyla meşhur bu şehrimizde elmadan yapılmış ürünler ve organik gıdalar alabileceğimiz bir alışveriş molası veriyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan İkinci Beyazid külliyesini ziyaret ediyoruz. Karadeniz doğa turu ile Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra yeşil ırmak kıyısına iniyoruz. Karadeniz tarih turu ile Yeşilırmak Sivas’tan doğarak samsunun Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, yeşilırmağın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Otobüslü Karadeniz turu Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. yy konaklarının Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran Kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena dağına oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz biçimde kazındığı ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Karadeniz turları ile Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak köprüden geçerek Hazeranlar konağına ulaşıp Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz. Karadeniz turu Amasya gezimizin ardından Erbaa Reşadiye güzergahından eski ismiyle Şark-i Karahisar bugünkü ismi ile Şebinkarahisardan geçerek eski Ermeni yerleşimi olan ve adını bir halk oyununa da veren Tamzara ‘ya ulaşıyoruz. Bu güzel ve doğal dokunun içerisinde vereceğimiz serbest zamanda adına defileler de düzenlenen Tamzara dokumalarını yakından görüp alışveriş imkanı buluyor Dilek Çeşmesinde dileklerimizi diliyor, akıl suyundan içerek serinliyoruz. Karadeniz doğa turu Tamzara gezimizin ardından 2200 mt rakıma sahip olan Eğribel geçidinden geçerek muhteşem doğasıyla herkesi büyüleyen Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Yeşilin her tonunun görülebildiği ve hayallerinizdeki Karadenizi yaşamanızı sağlayacak Kümbet yaylasında konaklıyoruz. Karadeniz tarih turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: GİRESUN – KUZALAN TABİAT PARKI – GİRESUN KALESİ – ORDU BOZTEPE

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan ve bugün Kuzalan Tabiat Parkı sınırları içerisinde olan Kuzalan Şelalesini görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Dereli istikametinden Giresun’a varıyoruz. Yunan Mitolojisinde Altın Postun aranışı efsanesinde de bahsi geçen Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası panaromik olarak gördükten sonra Giresun kalesine çıkıyor ve Giresun’u tepeden görebileceğimiz bir noktada çaylarımızı kahvelerimizi yudumladıktan sonra Ordu Boztepe gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Karadeniz doğa turu ile Sosyokültürel yaşam olarak Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden birisi olarak adlandırılan Orduda Otobüsümüzle Boztepe’ye çıkıyoruz. Karadeniz tarih turu ile şarkılara konu olan bu manzaranın doyumsuz güzelliğinde Karadeniz’in en görkemli manzarası eşliğinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Boztepe’ye teleferikle çıkma imkânına sahiptirler. Bu konuda rehberimizden bilgi alabileceklerdir. Otobüslü Karadeniz turu ile Boztepe gezimizin ardından Yolumuz üzerinde Bölgenin geçim kaynağının önemli bir bölümünü oluşturan, dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırılan Fındık alışverişi yapabileceğimiz uygun bir noktada mola veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Fatsa da bulunan otelimize geçiyoruz. Karadeniz kültür turları akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

4. GÜN: SAMSUN – GÖĞCELİ CAMİİ – BANDIRMA VAPURU – İLK ADIM ANITI

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’un Çarşamba ilçesinde Selçuklular döneminden kalma halk arasında çivisiz camii olarak da bilinen Göğceli camiini görüyoruz. Karadeniz doğa turu ile Göğceli camii gezisi sonrasında Samsuna ulaşıyoruz. Samsun’a ulaştığımız zaman 19 Mayıs 1919 da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Gazi müzesini, Heinrich Krippel tarafından yapılmış ve dönemi ityibariyle denge bakımından dünyada 2. Sırada yer aldığı söylenen Atatürk Anıtını, İlk Adım Anıtını ve Bandırma Vapurunu gezip öğle yemeklerimizi yedikten sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz tarih turu ile İstanbul’a ulaştığımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir dahaki Karadeniz kültür turları organizasyonumuzda buluşmak üzere üzülerek veda ediyoruz.

Program zamanlamasında Hava, Yol, vb… nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

GEREKENLER:

> Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) * Dudak Koruyucu
> Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek…) * El Feneri

Karadeniz Otelleri – Konforlu Konaklama İmkanı

Karadeniz Ulaşım – Konforlu Otobüs ve Minibüsler

Ulaşım TOURLİNER 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MİTSUBİSHİ SAFİR 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MERCEDES Tourismo&Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MIDIBUSLER
31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER
12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* Tur Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri
* Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Karadeniz Doğa ve Tarih Turu Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Müze Giriş Ücretleri

İade ve İptal Durumları


Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.