Karadeniz Jeep Safari Turları – Heyecan Doruklarda

 

Doğu’dan Batı’ya Karadeniz Safari Turu

Karadeniz aktiviteleri arasında macera severleri kendine çeken bir diğer etkinlik de Jeep Safari’dir. Her sene düzenlenen safari yarışları Karadeniz tatilcilerine izlemesi eğlenceli bir aktivite sunar. Usta yarışçılar belirlenen parkurlarda kıyasıya yarışırlar.

Karadeniz turları ile bölgeye gelenler Ordu’da ve Trabzon’da düzenlenen Jeep Safari yarışlarını izleme fırsatı bulurlar. Temmuz ayında gerçekleşen safari yarışları 3 ayak olarak düzenlenir ve dereceye girenlere hediyeler verilir. Ardından da horonlar oynanır ve eğlenceler düzenlenir.

4×4 jeep safari turları özel firmalar tarafından da düzenlenmektedir. Trabzon çıkışlı Doğu Karadeniz yaylaları Azerbaycan Gürcistan dahil 15 günlük safari turları dahi düzenlenmektedir.

Trabzon’dan başlayıp Doğu Karadeniz, Azerbaycan, Gürcistan’ın otobüs ile gidilemeyen yerlerine yaylalarına ulaşıp dağ ve orman yollarında gezme şansına kavuşturan Karadeniz jeep safari turları, Karadeniz’i yakından tanımak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören Jeep Safari Turları, fotoğraf çekimlerine ve flora gözlemlerine de olanak tanımaktadır.Türkiye’nin ve Dünya’nın 4 bir yanından uçakla ve otobüsle Trabzon’a ulaşan katılımcılar 15 günlük safari boyunca zorlu doğa koşullarının yanı sıra, 2000-3000 metreyi bulan dağlarda ve yaylalarda jeep kullanmanın heyecanını yaşamaktadır.

Örnek bir Karadeniz jeep safari off road programı:

 • Otelden Çıkış
 • Çamlıhemşin Şen Yuva Tarihi Kemer Köprüye Varış ve Bilgilendirme
 • Jeep Safari Başlangıç
 • İlk Mola Panoramik Seyir
 • Pazar Hemşin Öğle Yemeği Molası
 • Gito Yaylasına Varış
 • Zil Kale Köyüne Varış Çay Molası
 • Zibari Mevki Yolu Girişine Varış
 • Akkaya Köyü Üzerinden Cuburdi dağı eteğine varış
 • Otele Giriş

Otel konaklamalı olarak yapılan Karadeniz jeep safari turları programı, safarinin yapılacağı parkura, hava şartlarına, tur zamanına göre değişmektedir. Jeep safari turu rehberler eşliğinde yapılır.

 

Karadeniz Mahalli Offroad Kupası

Karadeniz Jeep Safari Turları, özel firmaların yanında belediyeler tarafından da düzenleniyor. Karadeniz Mahalli Offroad Kupası Vezirköprü Kunduz Ormanlarında Temmuz ayında gerçekleşiyor. Her sene program yenilense de genel olarak belirli noktalarda yapılıyor.

Vezirköprü İlçe Merkezinde yer alan Vezirköprü Belediyesi Çamlık Parkı’nda start alan bu seneki Karadeniz Jeep Safari Turu, Kunduz Ormanlarında devam etmiştir. Katılımcılar Kunduz Kamp Oyunları etkinlikleri ile aktiviteye devam etmiştir. Kupa Töreni ile son bulan jeep safari yarışları, eğlenceli görüntülere sahne olmuştur.

Her biri ünlü jeep yarış arabaları ile yapılan Karadeniz Mahalli Offroad Kupası yarışları, Vezirköprü Kunduz Ormanları’nın eşsiz doğasında Karadeniz ziyaretçilerine unutamayacakları anlar yaşatmıştır. Yarışlar sonrası düzenlenen eğlenceler de görülmeye değerdir. Kurulan sofralarda Karadeniz yemekleri yenir ve şarkılar söylenir.Uzungöl Jeep Safari Turları

Karadeniz’de her mevsim jeep safari turları yapılır. Uzungöl de Karadeniz safari yarışları ve turlarının adreslerinden biridir. Uzungöl’ ün muhteşem tabiatı jeep safarileri sırasında çevreyi tanımaya da olanak verir. Mola verilen yerlerde bölgenin canlı ve bitki familyası yakından tanınır, mangal partileri ve kamplar yapılır.

Ataköy – Sultanmurat – Durnalı Yaylası – Karester Yaylası güzergahında düzenlenen jeep safari turları Uzungöl Merkeze dönüş ile tamamlanır. Farklı bir aktivite yapmak isteyenler için safari turları kaçırılmayacak bir fırsattır.

Safari Turu Fiyatları – Ücretleri ve En Uygun Etkinlik Takvimi

Karadeniz safari turu fiyatları, etkinliğin yapılacağı parkura, yeme içme olanaklarına, otel konaklama seçeneklerine ve turun süresine göre değişmektedir. Genellikle konaklamalı olan jeep safari turları fiyatları 300 – 600 TL arasında değişmektedir. Tur ve jeep safari firmaları ile iletişime geçmekte fayda var.

Siz de Karadeniz’in eşsiz doğasında safari yapmak isterseniz yolunuzu hemen yemyeşil coğrafyaya çevirin. Daha önce yaşamadığınız bir deneyim sizi bekliyor!

 

BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid