Uçaklı Uzun Karadeniz Batum ve Tiflis Turu 5 Gece Pegasus – Karadeniz Turları

 • Hareket: Kesin Kalkış
 • Süre: 6 gün

Uçaklı Uzun Karadeniz Batum ve Tiflis Turu! Pegasus ve Tatil Home güvencesi ile uçaklı uzun Karadeniz ve Batum yolculuğu sizleri bekliyor. 5 Gece 6 Gün 5 Gece Otel Konaklaması şeklinde düzenlenen Karadeniz Batum ve Tiflis Turu, mavi ve yeşilin birbirine karıştığı topraklara sizleri götürecek.

Her hafta Pazar günü hareket ve Cuma günü dönüşle birlikte sizleri unutamayacağınız bir yolculuğa çıkarıyoruz. Lüks Karadeniz otelleri konaklamaları ve ikramlar ile her türlü müze girişleri dahil ekonomik fiyatlarla bu tur kaçmaz! Rize, Artvin, Tiflis, Batum, Kars gibi illerimizin tarihi ve turistik merkezleri ile doğal güzelliklerini görme şansına erişeceksiniz. Elinizi çabuk tutun ve bu fırsatı kaçırmayın! Karadeniz turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Karadeniz turları için tıklayın »

*

Alternatif Turlar

Bu Karadeniz turunun 4. Gününde, Batum’a gitmek istemezseniz, Zilkale yürüyüşü, isterseniz de Fırtına deresinde heyecan dolu dakikalar yaşayacağınız rafting turuna katılabilirsiniz.
Detay

*

Tur Tavsiyeleri

Karadeniz turu süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Medeniyetlerin beşiği, binlerce yıl yüzlerce topluluğa ev sahipliği yapmış, kültür merkezi GAP şehirlerine unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen GAP Turları fırsatlarından yararlanın!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

Tam bir açık hava müzesi, mağara evleri, bozkır manzarası, mistik coğrafyası, dünyaca ünlü peri bacaları, vadileri ve kanyonları ile Kapadokya sizi bekliyor! Anadolu’nun bu eşsiz yöresini tanımak için Kapadokya Tur fırsatlarını kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Ulaşım

UÇAKLI UZUN KARADENİZ VE BATUM TİFLİS GÜRCİSTAN TURU PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

5 GECE 6 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMASI

1. GÜN (PAZAR): TRABZON – AYASOYA CAMİİ / KİLİSESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – KAZAZİYE SANATI VE GÜMÜŞ TELKÂRİ ATÖLYESİ – AKÇAABAT – MAÇKA – ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY SÜTLACI – ZİGANA GEÇİDİ – KARACA MAĞARASI – TORUL

Değerli misafirlerimiz, uçaklı uzun Karadeniz turu 1.gününde 04.30 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü – 05.00 Yenibosna Airport Avm Önü (Koçtaş Karşısı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı) – 05.30 Harbiye Orduevi Karşısı Cumhuriyet Caddesi– 06.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak,servislerimiz ile Sabiha GökçeHavalimanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ileuçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 06.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.50’de hareket edecek olan Pegasus Havayollarıİstanbul Sabiha Gökçen – Trabzon uçağı ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Uzun Karadeniz Turu için Trabzon’da bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra sabah mahmurluğumuzu atmak ve ekstra kahvaltımızı almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Uçaklı Karadeniz turu ile alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz.

Uçaklı Batum turu ile 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Uçaklı Tiflis turu öncesinde bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimizin sonrasında, öğle yemeği için Akçaabat’ta bulunan restoranımıza gidiyoruz. Uçaklı uzun Karadeniz turu ile buraya kadar gelmişken meşhur Akçaabat Köftesini tatmadan olmaz diyoruz ve öğle yemeğinde Akçaabat Köftesi yiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz Batum turu ile Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Uçaklı Karadeniz turu ile Maçka’dan geçerek Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde âdeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. 1250 metre yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Burada Manastır içerisinde, Mutfak, Rahip Odası, Kaya Kilisesi, Muhafız Odaları, Kütüphane bölümlerini gezdikten sonra Karadeniz Tiflis turu rehberiyle Zigana Geçidine doğru yol alıyoruz. (Sümela Manastırı’nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.)   Uçaklı Batum turu ile Zigana Geçidini geçmeden önce vereceğimiz moladaki bitki örtüsü ile geçitten sonra vereceğimiz moladaki bitki örtüsüne inanamayacaksınız. Zigana Geçidi’nden geçip manzarayı fotoğrafladıktan sonra Zigana Geçidinden geri geçerek Karadeniz’in En Meşhur Köylerinden olan Hamsiköy’e varıyoruz. Sütlaçlarımızın tadı damağımızda, muhteşem bir manzara ile Gümüşhane’ye doğru seyahat ediyoruz. Uçaklı uzun Karadeniz turu ile Torul ilçesini geçtikten sonra göreceğiniz manzaraları hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Keyifli bir Karadeniz Batum turu yolculuğunun ardından Karaca Mağarası’na ulaşıyoruz. Karaca Mağarası, Damla Taşı oluşumları açısından zengin bir çeşitliliğe sahip olan ve sarkıt ve dikitleriyle harika görüntüler oluşturmaktadır. Tüm gezilerimiz sonrasında konaklamamızı gerçekleştirmek amacıyla meşhur Zigana Yaylası’nda bulunan otelimize yerleşiyoruz. Daha ilk geceden Karadeniz’i yaşamaya başlıyoruz. Uçaklı Karadeniz Turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Sera Gölü Akpınar Restaurant: Serpme Kahvaltı (Ekstra)

Öğle Yemeği: Körfez Metin Restaurant:  Akçaabat Köftesi, Hamsi Kuşu, Kaygana, Piyaz, Ayran (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Uzun Karadeniz Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Zitaş Yaylakent / Zigana Yaylası ya da Büyük Sümela Otel / Maçka / TRABZON

Rota: Trabzon Şehir İçi (28 km) Trabzon – Maçka (30 km) Maçka – Sümela (14 km) Sümela Manastırı – Karaca Mağarası (70 km) Karaca – Zigana (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 182 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

2. GÜN (PAZARTESİ): TRABZON – ARSİN – SÜRMENE – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – ÇAY FABRİKASI – OF – UZUNGÖL – LUSTRA KARASTER YAYLA GEZİLERİ – FIRTINA VADİSİ – MİKRON KÖPRÜSÜ – RAFTİNG – ZİLKALE – HALA DERESİ – AYDER YAYLASI – LAZ BÖREĞİ

Değerli misafirlerimiz, uçaklı uzun Karadeniz turu 2.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Sürmene’ye doğru yol alıyoruz. Sürmene’nin en önemli kültürlerinden biride bıçaklarıdır. Bu bıçakları tanımak ve alışverişini yapmak üzere Sürmene Bıçak Atölyesine uğruyoruz. Uçaklı Batum turu alışveriş sonrasında ise Çayın dalından toplandıktan, bardaklarımıza dolduğu ana kadar olan yolculuğuna şahitlik etmek için Çay Fabrikası gezimizi yapıyoruz. Fabrika gezimiz sonrasında Karadeniz’in simgesi haline gelen ev kartpostallara konu olan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl’de yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sonrasında, gariplikler diyarı Rize’ye ulaşıyoruz. Uçaklı Uzun Karadeniz Turu programımız kapsamında, Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra – Yaylaönünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Havanın sisli olması durumunda ise Demirkapı ve Haldizen Yayla gezileri gerçekleştirilecektir.  Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Uçaklı Karadeniz turu ile Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız ve öğle yemeğinizi almanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Serbest vakit sonrasında, Sonrasında Karadeniz’in en güzel vadilerinden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Uçaklı Tiflis turu öncesinde Fırtına Vadisi’nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının (başka hiçbir yerde bulamayacağınız) tadına bakıyoruz. Karadeniz Batum turu öğle yemeği sonrasında Fırtına Deresi’nin kenarındaki tesislerimizde aktivite zamanı.

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.
1.Seçenek: Karadeniz Tiflis turu öncesinde Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görerek Fırtına Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye gidiyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zilkale’de geçireceğimiz zaman sonrası Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi’nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Uzun Karadeniz Batum Turu Ekstra Kişi Başı 35 TL

2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG kişi başı 50 TL

Uçaklı Karadeniz Tiflis Turu seçenekli gezilerimizin ardından, Fırtına Deresi’ni takip ederek önce ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e, ardından da yayların sultanı Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek, Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası vereceğiz. Uçaklı Karadeniz Batum Turu Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp, yöre insanlarıyla keyifli ve bol kahkahalı sohbetler yapabilirsiniz. Uçaklı Batum turu öncesinde Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşarak Ayder Yaylası’ndaki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz muhteşem tulum gösterilerinin yapıldığı mekânlara gidebilirler. Uçaklı Tiflis Turu rehberimize danışabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Uzun Karadeniz Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri: Kırmızı Benekli Alabalık, Muhlama, Laz Böreği (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Karadeniz Batum Turu Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Sis Otel, Haşimoğlu Otel ya da Nehirim Otel / Ayder Yaylası / RİZE

Rota:Zigana – Trabzon (46 km) Trabzon – Sürmene (40 km) Sürmene – Uzungöl  (35 km) Uzungöl – Ayder Yaylası (110 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 236 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

3. GÜN (SALI): DOĞA HARİKASI BORÇKA – KARAGÖL – KLASKUR DERESİ – ARTVİN ŞEHİR TURU – DÜNYANIN EN BÜYÜK ATATÜRK HEYKELİ – HATİLA VADİSİ – MUHTEŞEM CAM TERAS

Değerli misafirlerimiz, uçaklı uzun Karadeniz turları 3.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Klaskur Vadisi’ne giriyoruz. Buradan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran ve doğal güzelliğini korumuş, el değmemiş bir ekosisteme sahip Gürcistan sınırındaki Borçka’ya ulaşıyoruz. Uçaklı Batum turu öncesinde sınır bölünmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden oluşan Artvin’in ilçesi Borçka‘ya vardığımızda minibüslerimize transfer olarak muhteşem ekosisteme sahip Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz Batum turu ile enizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı son aylarda ise Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapıyor. Uçaklı Tiflis Turu ile bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp Karadeniz’in ve belki de Türkiye’nin en ilginç şehri Artvin’e ulaşıyoruz. Artvin şehir merkezi turumuzu yapıyoruz. Burada Dünyadaki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E ait en büyük heykeli panoramik olarak gördükten sonra yolumuzu Hopa’ya doğru çeviriyoruz. Hopa’daki otelimize yerleşiyor ve artık yarın gideceğimiz Gürcistan’a komşu hale geliyoruz. Uçaklı uzun Karadeniz turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Uzun Karadeniz Turu Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Borçka Ekmek Teknesi Restaurant: Yöresel Ev Yemekleri (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Tiflis Turu Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Uçaklı Karadeniz Turu Heyamo Otel, Terzioğlu Otel, Sarp Otel, Peronti Otel / Hopa/ ARTVİN
Rota: Ayder – Hopa (95 km) Hopa – Karagöl (71 km) Karagöl – Artvin (26 km) Artvin – Hopa (61 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 253 Km
Otele Giriş Saati: 19.00

4. GÜN (ÇARŞAMBA): PAKET FİYATA DÂHİL BATUM TURU – GONİO (APSAROS KALESİ) – ÇORUH NEHRİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – LİMAN – MERYEM ANA KATEDRALİ – ORTA CAMİİ – AVRUPA MEYDANI – POSEİDON ANITI – TİFLİS

Değerli misafirlerimiz, uçaklı uzun Karadeniz turu 4.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Karadeniz Batum turu ile Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Apsaros Kalesi‘nin muhteşem surları hemen girişte bizleri selamlıyor. Uçaklı Batum turu ile Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar uzanıp, kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri‘ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Ardından Karadeniz Batum turu sayesinde Batum merkezde güzel bir yürüyüş turu bizleri bekliyor. Uçaklı Tiflis turu ile Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi‘ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Karadeniz Batum Turu ile Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Kutaisi, Kusheri şehirlerini geçtikten sonra 2008 yılındaki Gürcü – Rus savaşından sonra yıkılıp yeniden inşa edilmiş, Stalin’in de doğduğu Gori’den Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’e (Tibilisi) ulaşıyoruz. Uçaklı Tiflis turu ile Gürcü yemeklerinden oluşan özel bir menü ile Gürcü gecesi sizleri bekliyor (EXTRA).

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Uçaklı Batum Turu ile Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Uçaklı Tiflis Turu için Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 16 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Batum Turu  Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği:Pier Batumi Restorant: Haçapuri, Et Sote, Armut Suyu (Ekstra)

Akşam Yemeği: Uçaklı Tiflis Turu Konaklama Oda Kahvaltıdır. Akşam Yemeği Otelde Veya Tiflis’te Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Uçaklı Karadeniz Turu Cruise Hotel ya da Golden Otel  / TİFLİS / GÜRCİSTAN

Rota:Hopa – Batum (38 km) Batum içi Gezisi (20 km) Batum – Tiflis (380 km) Tiflis İçi (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 448 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

5. GÜN PERŞEMBE): TİFLİS – SAMEBA KATEDRALİ – DAVİD HEYKELİ – RAHİBE NİNO HEYKELİ – GÜRCÜ ANA HEYKELİ – JARDAN CADDESİ – OSMANLI HAMAMI – BORJOMİ

Değerli misafirlerimiz, uçaklı Karadeniz turları 5.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tiflis gezimize başlıyoruz. Kafkasların en büyük, Ortadoğunun 3. büyük katedrali olan Sameba Katedralini görüyoruz. Uçaklı Tiflis Turu ile Tiflise ismini veren Vakhtang Gargosali Heykeli, Kurucu David Heykeli, Rahibe Nino Heykeli ve Özgürlük Meydanını gördükten sonra Türklerin Azerilerin Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu Jardan Caddesine geçiyoruz. Burada Karadeniz Tiflis Turu sayesinde Kura Nehrinin etrafında tarihi rengârenk Tiflis evlerini, Osmanlı Dönemi Mescidi, Hamamı (eski sülfür banyosu) gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından kenti kuşbakışı seyredebileceğimiz, Gürcü Ana Heykeli Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan kentin en büyük 2. Kilisesi olan Borhami Kilisesi’ni ve Tiflis’i fotoğrafladıktan sonra, Kars platolarından doğan Kura Nehri eşliğinde Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Uçaklı Tiflis Turu ile Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomiden geçerek, Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı Akhaltsikhe şehrine, oradan da Gürcistan ile Ardahan ilimiz arasında bulunan Posof Türkgözü sınır kapısına ulaşıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Kars’ a ulaşıyoruz. Karadeniz Tiflis turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Karadeniz Tiflis Turu Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Mejiran Rastavel Restorant: Tüm Yöresel Lezzetlerin Tadına Bakabilirsiniz (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Uçaklı Tiflis Turu Fiyatına Dâhildir.

Konaklama: Uçaklı Karadeniz Turu Simer Otel ya da Grand Ani Otel / KARS ya da Habitat Otel / Sarıkamış / KARS

Rota: Karadeniz Batum Turu Tiflis İçi (35 km) Tiflis – Borjomi (240 km) Borjomi – Posof (90 km) Posof – Kars (141 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 506 Km

Otele Giriş Saati: 20.00

6. GÜN (CUMA): KARS – KARS KALESİ – ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ – KÜMBET CAMİİ – NAMIK KEMAL EVİ – ANİ KENTİ – ARPAÇAY – BÜYÜK KATEDRAL – MENUÇEHR CAMİİ – SARIKAMIŞ

Değerli misafirlerimiz, uçaklı uzun Karadeniz turu 6.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Serhat ilimiz Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyor, Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ), Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Karadeniz Batum turu serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Karadeniz Tiflis Turu ile Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz Sarıkamış gezimizin ardından Erzurum’a ulaşıyoruz. Uçaklı Batum turu programında Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı geziyoruz. Günün sonunda Erzurum Havalimanı’na ulaşıyor, Pegasus Havayollarına ait 21.50’de kalkacak olan Erzurum – İstanbul Sabiha Gökçen uçağına check/in işlemlerimizi yaptırarak İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka Uçaklı uzun Karadeniz turu organizasyonunda buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ye – Gör Kebapçısı: Cağ Kebabı, Kadayıf Dolması (Ekstra)

Akşam Yemeği: Uçaklı Karadeniz Turu Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT, BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR DÖNÜŞ GÜNÜ

Rota:Kars İçi (20 km) Kars – Ani Harabeleri (41 km) Ani Harabeleri – Erzurum (248 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 309 Km

Toplam Tur Mesafesi: 2215 Km

Karadeniz Otelleri – Konforlu Konaklama İmkanı

 • Trabzon Zitaş Yaylakent Otel
 • Trabzon Zigana İvme Delux Otel
 • Trabzon Büyük Sümela Otel
 • Ayder Yaylası Sis Otel
 • Ayder Yaylası Nehirim Otel
 • Artvin Heyamo Otel
 • Artvin Terzioğlu Otel
 • Artvin Sarp Otel
 • Artvin Peronti Otel
 • Tiflis Cruise Hotel
 • Tiflis Golden Otel
 • Kars Simer Otel
 • Kars Grand Ani Otel
 • Kars Habitat Otel

Karadeniz Ulaşım – Konforlu Otobüs ve Minibüsler

Ulaşım MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

Uçaklı Uzun Karadeniz Batum ve Tiflis Turu 5 Gece Pegasus Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* Tur Güvencesi
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri
* Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Uçaklı Uzun Karadeniz Batum ve Tiflis Turu 5 Gece Pegasus Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Müze Giriş Ücretleri

İade ve İptal Durumları


Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.